A hetes egy bűvös szám, a mai nap bejegyzésére meg három darab is jutott belőle, ami aztán tényleg és roppantmód bűvös esemény. Úgyhogy ezen a bűvös napon el is megyek tanítani jól, mert az ember mégse éldegélhet mesevilágban.
Bár azért, hm. A tanítás önmagában is mindennap új varázslat (még a felnőttek tanítása is, nemhogy a kicsiké), és a munkahelyem környéke sem az a, hogy is mondjam, lepukkant brutalista lakótelep. Az ember döbbenetes gyorsasággal képes alkalmazkodni az éppen létező adottságokhoz, olyannyira, hogy esetenként már észre sem veszi, milyen különleges környezetben húzza az igát. Néha muszáj emlékeztetni magamat, hogy hol vagyok és mit csinálok, úgyhogy tegnapelőtt a fényzőgépem is vittem magammal munkázóba, és két óra között, mikor kiugrottam az út túloldalára egy cigiszünetre, kattintottam vele néhányat.
Hát kérem, amikor én átmegyek egy novemberi délben az úton, hogy túloldalt elszívjak egy cigit, és onnan visszanézek a munkahelyemre, ezt szoktam látni,
amikor pedig körbefordulok a tengelyem körül, ezt
meg ezt.
Nyilván ez csak mérsékelten írja felül azt, hogy ma például négy hallgatónak fogok 5×45 percen át zengedezni az önfejlesztő aktivitás fejlesztésében használható szociogén szükségletekről, és én ugyan (mint a mellékelt ábra sejteti) minden tőlem telhetőt megteszek majd, hogy ébren tartsam a közönséget, de azért, na.
Zsuzsi
2019/11/16 at 10:41
Hát, te tényleg szép helyen robotolsz. 🙂
A ruhádról meg indonéziai ünneplők jutnak eszembe. 🙂
mák
2019/11/16 at 10:44
A paisley (alias törökminta) meg a batik lehet a ludas. 🙂
Zsuzsi
2019/11/16 at 14:49
Inkább a lila és narancssárga színek párosítása 🙂
mák
2019/11/16 at 21:38
Gondoltam, ez elég “jáj, a szemem” lesz ahhoz, hogy ébren maradjanak a hallgatók. 🙂
vica57
2019/11/17 at 11:44
Mindig ezzel indokolod 😀
Pedig tutira, hogy az előadásod legalább ilyen hatásos.
Még ha olyan izékről is van szó, amit én végigmondani se bírok 😛
Igen, nagyon szép helyen dolgozol.
mák
2019/11/17 at 11:48
Oké, tényleg szeretek tanítás nélkül is papagájnak öltözni, beismerem. 😀