RSS

13/295 – De administrando Imperii

A mai napom a szarpofozás különösen pregnáns eseteként fog bevonulni magántörténelmembe (=erre a blogra itt, amúgy a kutyát sem érdekli), merthogy bruttó három órát utaztam Esztergomba meg vissza az ötezer fokos nyárban egy légkondicionálatlan buszon azért, hogy aláírjak tíz igazolást, amelyekről csak hazaérkezésem után derült ki, hogy annyit se érnek, mint a papír, amire nyomtattuk, merthogy ennek a drága sóhivatalnak (=munkahelyemnek) a rendkívül hierarchikus és túlhúrozott adminisztrációja miatt csak a Tanulmányi Osztály adhat ki igazolást a sikeres záróvizsgákról, azt is csak július 6. után.

Vannak dolgok, bmeg, amiről Konsztantinosz Porfürogennétosz (=Bíborbanszületett Konstantin) még álmodni se mert.*

* Megjegyzem, amiről ő álmodni se mert, a kínaiak nagyrészt mind megvalósították. Egen, eszképizmusként** továbbra is mandarin historikus drámákat, vagyis wuxiákat és transzmigrációs történeteket nézek palotadrámákkal vegyest, mármint a sztorikban van úgy általában minden, mint a búcsúban. A nagyrészüknek bemindenezett tobzoskák a forgatókönyvírói, más értelmes magyarázat ugyanis nemigen van a rengeteg dramaturgiai bakugrásra.

** Emelje fel a kezét, aki nem érti, miért ugrok inkább fejest a fikcióba ahelyett, hogy fullosan megélném az életemet.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/22 hüvelyk újracucc, eská, megaszondom, nyár

 

13/294 – Tikkad

Tikkadt szöcskenyájak, szikkadt töcskenyájak, lábaksz, dögmeleg, szétfolyó macskáksz, egy csésze lágytojás kapros paradicsomsalátával, egy új buksza (pont olyan, mint a régi), meg végre egy cseresznyés clafoutis, mert sütni is csak negyven fokban akad az embernek ideje meg kedve, mikor máskor. Galéria!

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/21 hüvelyk ajándék, újracucc, eská, macs, nyár, vasárnap

 

13/293 – Rebben

Ha már úgyis Külső-Őrültekházán lakom, ugyan miért ne mehetnék le a piacra kékben-zöldben, pongyolában, ámde felsmukkolva, mindezt edzőcipővel, kérdem én.

Természetesen senkinek sem rebbent a szeme sem.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/20 hüvelyk eská, nyár

 

13/292 – Ível.

Amikor reggel nyolckor Teams-értekezlettel kezded a napot, onnan már meredeken fog felfelé ívelni a többi.

Igen, ugyanaz a ruha van rajtam, mint hétfőn volt, akkor ugyanis összesen öt órán át hordtam, és szagminta alapján úgy döntöttem levételkor, hogy nem mosom ki, védjük a természet.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/19 hüvelyk nyár

 

13/291 – TGIT

Csütörtök ÉS szabadnap. Nyilván kéne valami aktív pihenés bele, de olyan istentelenül lusta vagyok, mint aki már végtelen hetek meg hónapok óta azzal tölti az idejét, hogy kidolgozza a belét.

Hé, talán azért, mert tényleg így van.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/18 hüvelyk újracucc, eská, nyár, otthoncsücsü

 

13/290 – Karöltő

Újabb államvizsga-nap, újabb dívány, ezúttal a fekete. Sajnos a felvételkor derült ki, hogy valami el van baszarintva a bal karöltőjével – extenzív és nem mindig sikeres házivarrónői tapasztalataim alapján az a tippem, hogy a bal karöltőbe is egy jobboldali ujjat illesztettek be valamelyik római külvárosban, ahol szorgos kínai nők varrják ezeket a cuccokat. Fabbricato in Italia by Lili Wong vagy mittomén.

Na mindegy, a mai naptól úgysem várom el, hogy boldoggá tegyen engem, úgyhogy csapassuk. (Attól tartok, egyszer egészen őszintén meg fogom mondani a majrézó államvizsgázóknak, hogy ők azt hiszik, ez életük egyik legfontosabb napja, de higgyék el, az asztal túloldaláról ez csak egy hosszú szerda sok papírmunkával.)

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/17 hüvelyk megaszondom, nyár

 

13/289 – Sitt

Idén még az államvizsga-időszakunk is cifrább a szokásosnál, mert ezen a héten két nap, három csoport Esztergomban, aztán jövő héten pünkt ugyanez Budapesten, és ha jövő csütörtökön még életben vagyunk, és semmilyen sitthalom nem omlott menet közben a fejünkre, akkor esetleg, de nagyon esetleg azt mondhatjuk, hogy túlvagyunk a nehezén.

Ezen nemes alkalmakra beüzemelem a díványokat, így legalább nem kell még azon is gondolkodnom pluszban, mi a csecsebogyót vegyek fel.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/16 hüvelyk újracucc, eská, nyár

 

13/288 – Banyatank

Már megint értekezletre megyek, toszná telibe az ilyesmiket egy taliga aprómajom.

Ennek örömére viszont nem csak a még eddig sose hordott mályvaszínű pöttyöskét vettem fel, hanem a nénit is kitűztem a banyatankkal meg a tacsival.

A nyaklánc is új. Egy préda nőszemély vagyok, de hát mit csináljak, nincs nekem időm semmire, csak néha új cuccokra.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/15 hüvelyk ajándék, nyár

 

13/287 – Ráby

Afranc, ezek a heti összefoglalók továbbra is tök pofásak kívülről nézve. Mintha élnék.

Szóval, kedves naplóm, a héten voltam szakérteni a Kossuth Rádióban, összeraktam egy japán vacsorát az ichiju sansai szabályai szerint, jártunk a Ferenczy Múzeumban a Rab Ráby kiállításon,* ott megnéztük Jókai horgolt házisapkáját** meg ecseteit is, péntek este garden partin voltunk a collegiumban (not pictured), szombaton meg a RK sütött rókagombás pinsát, előtte pedig hazafuvarozott a vizsgáztatásból, mely hazafuvarozás keretein belül megejtettük a heti bevásárlást és beugrottunk a dunabogdányi Heim Pékségbe ezmegazért, például kávéért, amit ott költöttünk el a Duna-parton.

Szóval tényleg, mintha élnék. Na persze közben megírtam egy további szakdolgozat-bírálatot (ne is kérdezzetek) meg két újabb tantárgyleírást (erről se). És kijavítottam összesen 180+24+38 dolgozatot, számolja ki, aki akarja, nekem bőven elég volt kijavítani.

* Ahol is kiderült, hogy az igazi Ráby Mátyás tulajdonképpen egy nem túl sikeres szélhámos volt. Ez engem nem lepett meg különösképpen. Érdeklődés esetében elaborálom is, miért.

** A képeken mindig olyan nagy buckós feje van neki, de ez egy egészen kicsi sapka. Szerintem rá se menne a fejemre. A Repülő Kutatóéra pláne nem.

 
2 hozzászólás

Szerző: be 2026/06/14 hüvelyk ajándék, újracucc, eská, macs, nyár, vasárnap

 

13/286 – Igyiot

Szerintem valakinek sürgősen el kéne beszélgetnie azzal az igyiottal, aki szombat délelőtt tízre tette a vizsgáimat Esztergomban. Ó, várjunk csak, én voltam az.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/13 hüvelyk újracucc, eská, nyár

 

13/285 – Repetitív

Ma is felveszek egy pöttyöskét, oszt elmegyek vizsgáztatni. Meg, mint már mondtam, holnap is.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/12 hüvelyk újracucc, eská, nyár

 

13/284 – Öldök

Ma arra az egzekjutiv döntésre jutottam, hogy Szent Heverde Napját fogok tartani, mert tegnap nettó kilenc órán át javítottam a száznyolcvan dolgozatot, és holnap is vizsgáztatok. Meg holnapután is. Néhány levelet meg Neptun-üzenetet még meg kell írnom máma, de attól Szent Heverde Napja lesz ez, itt üssön belém a sistergős istennyila, ha nem.

Ezt a tornacipőt még nem láthattátok rajtam, mert valamikor télen túrtam ki az esztergomi kilós Hádában, aztán betettem a szekrénybe, és nagyjából elfeledkeztem róla. Ehhez hasonló esetekre a jövőben még vidáman lehet számítani, az életem továbbra is egy rendezetlen foshalom, de ma a Szent Heverde tiszteletére legalább megfestettem tartósizével a szemöldököm, ugyanis arra se volt példa már hónapok óta.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/11 hüvelyk újracucc, eská, nyár, otthoncsücsü, turkálgat

 

13/283 – Produktum

A mai napon én ezt jobb híján “az életem, bmeg”-nek nevezem. Azt nem állítom, hogy örömem lelem benne, de a holnapi MÁK valószínűleg hálás lesz nekem, amiért kijavítottam mind a száznyolcvan produktumot.

Na akkor húzzunk bele.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/10 hüvelyk újracucc, eská, nyár, otthoncsücsü

 

13/282 – Kapirgálás

Mindig csak a munka, munka, meg az örökös kapirgálás.

Egyszer majd lesz olyan is, amikor érdekesebben nézek ki, de egyelőre örülök, hogy mindig van valami, amit túl sok gondolkodás nélkül előránthatok a szekrényből.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/09 hüvelyk ajándék, nyár

 

13/281 – Kunigunda

Abban az uccában jártam máma, de következőkor a prérifarkas-kergető ruhámat veszem fel, ha megint behíjnak szakérteni*, mert pont ott van, a prérin. Déli harminc fokban különösen fincsi.

* Van rá esély. Az én bűneimnek kéremszépen hosszú az ő árnyékuk.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/08 hüvelyk újracucc, eská, nyár

 

13/280 – Práter

Ezek a vasárnapi galériák tartalmilag nem sok változatosságot kínálnak (macskáksz, lábaksz, stb.), de azért nem néznek ki rosszul, ha fényezhetem magamat egy pöppet. Ezúttal a Práter utca viszi a prímet, de azért a mi utcánkban is van szivárvány, udvarunkban lonc és cseresznye, a RK pedig roppant kedvesen megvette nekem a fekete díványt a piacon, amíg én a száznyolcvan dolgozattal baszkódtam. (Azt nem mondhatom, hogy száznyolcvan diákkal is, mert voltak átfedések a csoportokban. Jaja, egyesek olyan bátorak, hogy egymás után két tárgyból is írtak nálam.) Galéria!

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/07 hüvelyk ajándék, újracucc, eská, macs, nyár, vasárnap

 

13/279 – Iráf

Mama tanítóképzős ifjúkorának egyik kedves emléke volt egy olyan diákelőadás, ami kisebb szkeccsekből és dalbetétekből állott, az egyik szkeccsben pedig két elemistának öltözött prepa* jött be a színpadra, és egy úgynevezett nyomtatott szemléltető anyagról kezdtek el párbeszédelni, amin egy teve volt. A szkeccs pedig szóla ilyenformán:

“Ez iráf!” “Nem, ez trucc!” (megnézik a feliratot) “Se nem iráf, se nem trucc, Kolenics és társa!”

Szóval itt vagyok én az iráfos szatyrommal, amiben vagyon száznyolcvan dolgozat. Azt még nem tudom, Kolenics vagyok-e vagy a társa, de a mai is egy húzós nap lesz, az hótziher.

* Vagyis preparandista. Régen így hívták a tanítóképezdészeket. Na látjátok, ma is tanultatok valamit!

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/06 hüvelyk ajándék, újracucc, eská, nyár

 

13/278 – Verés

Mostanság megint olyan időjárás van, hogy az embernek lövése sincs, mikor megérkezik húsz kilométerrel odébb, tűző napfény fogadja-e vagy jégverés.

Mondjuk ver a sors engem eleget, ma délelőtt is, délután is értekezletekkel múlatom a szárnyas időt.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/05 hüvelyk újracucc, eská, nyár

 

13/277 – Kékbeli 2.

És ma is odamegyek, mint a vicc mondja.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/04 hüvelyk újracucc, nyár

 

13/276 – Kékbeli 1.

Ma és holnap megint alkalmassági vizsga lesz orrba-szájba, én meg mindkét napon afféle kékbeli szegény leánynak fogok öltözni, hátha megszánnak az egek, és a jelentkezők legalább nagyrészt eltalálják az előadott énekekben a hangokat.

 
Hozzászólás

Szerző: be 2026/06/03 hüvelyk ajándék, eská, nyár